Pátek - den kontroly

17.09.2018

Pátek - den kontroly je tady, jdu ukázat, jak vyspravila jsem si vnady. Tradadadáááá....

Jak to dopadlo?

Přijímám první gratulace.... A tvářím se dost pyšně. Ale nebudu předbíhat. A už vůbec ne sama sebe.

Takže ranní rituál - Levča - 3 sušenky - 2 toustíky + tvaroh proběhl v pohodě a po dobu mé služby se nic zvláštního nestalo. Vlastně stalo. Proběhlo dojemné loučení s Levčou. Konec štamprlíčkových časů nastal a já smutně hladila prázdnou skleněnou lahvičku, kde už po Levči nezůstala ani kapka nazmar. Dopoledne jsem posvačila švestičky bez pecičky a než se nadála, byl konec dnešní pracovní doby.
Místní kostel hlásil pravé poledne. Poobědvala jsem kuřecí kostky a rajčato-cibulkový salát s bazalkou a medvědím česnekem. Mezitím jsem se psychicky připravila na první zkoušení a na cestu si dala Fibrokyškový huhu kokteil.

Na kontrolu jsem dorazila přesně. S milou paní poradkyní jsme se srdečně přivítaly.
Po veselém úvodu nastala hodina pravdy a já šla na váhu.
Výsledek?
I přes mé neuvěřitelné pražské kopance se úspěch dostavil. Beru si do ruky kartičku se svými intimními záznamy a jdu se chlubit.
Váha -2,10 kg, pas - 3 cm, břicho - 2 cm, boky -3 cm. Plácám se po rameni.
Jak říká můj rusky hovořící kamarád "ty maladěc". Motivace k pokračování je veliká. Příští týden bude velmi improvizační, neboť mě čeká spoustu výletů. Sama jsem zvědavá, jak se s tím poperu.

Noví kamarádi

Namísto odešlé Levči dostávám Chitosan. Tentokráte žádné štamprle, ale poctivé pilulky v pevném stavu. Nějak mi ty oficiální názvy nejdou zapamatovat a tak si ho volně pro své účely přejmenovávám (Chitosan.... čtu Čitosan) a hned mám pana Čikitu.

Můj nový parťák bílý je jak sníh, když kila půjdou dolů, uslyší můj smích.

Milý Čikito, vítej v mé kuchyni, v mém pracovním šuplíku a v mém životě. A aby Ti u mě nebylo jakožto nováčkovi smutno, přidávají se k Tobě nové nevyzkoušené bezkonkurenční tyčinky - vynikající do kabelky. Namísto svačinky či oběda. Příchuť vybrala jsem si čokoládovou (to je, co?), oříškovou, jablíčkovou, kávovou a citrónovou.
Já fakt umím žít.

Loučení s báječnou paní poradkyni nebralo konce a už teď se těším na příště. A jak budu bojovat v nadcházejících dnech se určitě brzy dozvíte. 

publikováno se souhlasem autorky Hanky Kavalové