Vlasy zpátky ve formě

02.11.2018

Co pomůže vašim vlasům

Nadáváte pořád, že máte špatné vlasy po tátovi, mámě, babičce nebo tetě z druhého kolene? Ne tak zhurta! Genetika je sice mocná, avšak vlasy jsou v první řadě zrcadlem vašeho životního stylu. Nejvyšší čas napravit, co se dá!

Mastné a zplihlé vlasy

Nechte si při návštěvě u kadeřníka poradit, jaké vlasy máte a jak o ně pečovat. Zároveň se nebojte sáhnout po dražších přípravcích, které obsahují přesně takové složení látek pro omývání vlasů, jaké potřebujete.
Před samotným umytím vlasů si je důkladně pročešte, otevře se tak kůžička na hlavě a omyjí se z ní snáz nečistoty.
Následně šampon vždy nanášejte na pokožku a ne na konečky vlasů. A dvakrát.
Při prvním umytí se zbavíte nečistot, teprve při druhém si vlasy ze šamponu berou živiny, které potřebují. Následně použijte kondicionér a po dobu určenou ho nechejte na vlasech. Ale ten pro změnu ke kořínkům vlasů nepatří, protože by vlasy okamžitě vypadaly mastné.

Rozlétané vlasy

Tento problém může způsobit nadbytek aviváže ve vašem ručníku. Stejně tak nedostatek vitamínu B, případně magnezia.
Sáhněte proto po doplňcích stravy, které vám pomohou vyřešit váš problém. 

Díky nim dojde k posílení folikulu/vlasového lůžka a vlasy díky tomu budou skvěle vyživené. Problémem může také být, že si vlasy myjete příliš často. 

Slovy odborníka denně je moc, týdně je málo.

Naordinujte si tedy vlasovou hygienu po sportu, maximálně třikrát týdně, pokud vydržíte měsíc, uvidíte ten rozdíl.

Zničené konečky

Vlasy barvené jsou náchylnější ke třepení konečků, jestliže si chcete nechat narůst vlasy dlouhé, pak řešením není nestříhat je, ale naopak pravidelně zastřihovat konečky, aby nedocházelo k hlubšímu poškození vlasu. Kromě toho je na místě používat potravinové doplňky a nechat si poradit u profesionála, jaký druh zábalů vlasy potřebují.
Tento typ vlasů nikdy nemněte ručníkem.
Nechávejte je uschnout na vzduchu a při následném fénování zvolte správné tužidlo, které poškozené konečky uzavře a chrání do dalšího mytí.

Barvené vlasy

Všimla jste si také, že barvené vlasy vypadají skvěle jen po návštěvě u kadeřníka? Ano, o domácím barvení se opravdu bavit nebudeme, protože je nám jasné, že jako inteligentní žena toto svým vlasům neděláte. Vraťme se k tématu: jestliže se rozhodnete pro barvu, měla byste počítat s tím, že i následná péče pro vás bude znamenat větší investici. Používejte výhradně přípravky na barvené vlasy, které dodávají poškozeným vlasům lesk.